Haetaan soittolistojen laatijoita

7.3.2022

Yhdistys on aloittamassa yhteistyötä Metson musiikkikirjaston kanssa. Musiikkiosastolta on toivottu, että keräisimme yhdistyksemme jäseniltä suosituslistoja heidän lempimusiikistaan (klassinen ja muu), esiintyjistään, kirjoistaan ja elokuvistaan. Ideana on, että musiikkiosastolle laitetaan esille listan perusteella pienoisnäyttely, jossa voi olla nuotteja, levyjä ja muuta kirjaston kokoelmista löytyvää materiaalia. Näyttely voi olla esillä esimerkiksi yhdistyksen tilaisuuden yhteydessä ja muulloinkin ajoittain vaihtuvana näyttelynä, jos saadaan tarpeeksi suosituksia.

Haluatko osallistua listojen laadintaan? Jos kiinnostuit, lähetä lista, jossa on muutama mielikappaleesi/-esiintyjäsi/-elokuvasi/-kirjasi puheenjohtaja Minna Manniselle, puheenjohtaja@proorchestra.fi. Voit kysy häneltä myös tarkemmin asiasta.