Kevätjuhla 27.5.2023

30.3.2023

Ylikapellimestari Santtu-Matias Rouvalin läksiäisiä vietetään yhdistyksen jäsenten ja orkesterilaisten yhteisessä kevätjuhlassa lauantaina 27.5. illan konsertin jälkeen Tampere-talon Duetto-tiloissa. Juhlassa jaetaan myös yhdistyksen apuraha muusikolle.

Lipun hinta on 18 euroa/jäsen. Jos haluat ottaa mukaan yhdistykseemme kuulumattoman henkilön, hinta hänelle on 23 euroa. Hinta sisältää lasillisen kuohuviiniä sekä suolaisen ja makean piirakkapalan.

Ilmoittautuminen ilmoittautumislomakkeella,

osoitteella sihteeri@proorchestra.fi tai puhelimella sihteerille, 050 463 5573. Ilmoittautuminen päättyy 15.5. Lippuja on myynnissä myös myyntipisteessämme 14.4., 27.4. ja 12.5. olevien konserttien yhteydessä.

Jos olet jo varannut ja maksanut lippusi, niin voit noutaa sen myyntipisteestämme 2. krs. 12.5. olevan konsertin yhteydessä. Jos et etukäteen hae lippuasi, niin voit ilmoittautua juhlatilan ovella saapuessasi juhlaan.